تاریخ : دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹ 18 رجب 1442 Monday, 1 March , 2021
0

نقش آفرینی دو جریان منفعت طلب و سیاه نما، آن سوی طرح چارسو/ ابریشمی راد : زیرگذر علی رغم برخی توقف ها و تورم، پیشرفت خوبی دارد

  • کد خبر : 3084
  • 09 بهمن 1399 - 1:59
نقش آفرینی دو جریان منفعت طلب و سیاه نما، آن سوی طرح چارسو/ ابریشمی راد : زیرگذر علی رغم برخی توقف ها و تورم، پیشرفت خوبی دارد

گزارش خبری / شهردار کاشان صبح چهارشنبه، در نشستی طولانی پیرامون عمده ترین مباحث حوزه مدیریت شهری با اهالی رسانه و خبرنگاران، به گفت و گو نشست.

سعید ابریشمی راد، در این نشست خبری، پیرامون متن و حواشی برخی پروژه های عمرانی در حوزه (ترافیک، خدماتی گردشگری) و برخی مباحث مانند حمل و نقل شهری،محیط زیست،معضل حاشیه نشینی، روابط و نحوه تعامل شهرداری و شورا، افتتاح ۴۲ طرح عمرانی از آغاز دهه فجر چهل و دوم، نقش معتمدین محلات در دوره فعلی مدیریت شهری، تعامل شهرداری با نهاد دانشگاه و .. به بیان دیدگاههای خود پرداخت.

آنچه در ادامه می خوانید گزیده سخنان شهردار کاشان در این دیدار و گفت وگوی خبری است ..

*در موضوع معضل آلودگی هوا نمی توان انگشت اتهام را تنها به سمت حمل و نقل و خودرو نشانه گرفت، گرچه عامل موثری است. ولی برای کاهش این معضل چه باید کرد؟از یک سال گذشته در جلسه ای که در شورای شهر تشکیل شد، شهرداری به جد وارد شد تا به کمک تمام عوامل ذی مدخل و هم اندیشی با آنان موضوع آلودگی هوا بررسی شود. چند ماه کار شد تا با مطالعات و بررسی علمی راهکارهای کاهش آلودگی در شهر کاشان تبیین شود.

یک اصلی که اکنون در شهرداری وجود دارد آن است که بر اساس مطالعات بنیادینِ طرح جامع کاهش آلودگی محیط زیست سه اصل و رکن (هوا، آب و خاک) باید مورد توجه باشند. در مورد خاک در مجموعه دفن و کود کمپوست توسط دانشگاه خوراسگان مطالعات در مرحله اواخر آن است. در مورد هوا، کار پیچیده است چون باید در همه فصول و روزهای سال وضعیت آلودگی هوا و آلاینده ها را در هوا اندازه بگیرند که متاسفانه دستگاه اندازه گیری آن موجود نیست.

برای طرح مطالعاتی بررسی عوامل و ارائه راهکارهای کنترل و کاهش آلودگی هوا، یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برآورد هزینه شده و مقرر شده تا برای همکاری مشترک شهرداری و دانشگاهها بین ۴ ارگان (شهرداری، حفاظت محیط زیست، دانشگاه کاشان و دانشگاه علوم پزشکی) این هزینه ها توزیع شود. ما هم اعلام آمادگی کردیم هر چه قدر سهم شهرداری است، آماده ایم مقداری بیشتر هزینه کنیم تا کار سریع تر ولی با کار علمی پیش برود.

یکی از اقدامات، نصب دستگاههای سنجش آلودگی هوا در شهر است. در مجموع کار بزرگی است. امیدوارم ظرف سال آینده این اقدام عملیاتی شود چون به سرعت هم نمی شود، ولی نباید به سرنوشت شهرهای بزرگ دچار شویم که دیگر نمی شود اقدامی صورت داد اما در مورد کاشان می شود کاری کرد چون اگر استارت کار از امسال آغاز و سال دیگر طرح و برنامه جهت اجرا آماده باشد، جای امیدواری هست.

*ناوگان حمل و نقل کاشان بسیار فرسوده است ولی با این حال زحمت فراوان برای بهسازی آن صرف شده. چیزی حدود ۴۰ دستگاه اتوبوس ما کولردار شد، صندلی ها تعویض شد. ما اکنون چیزی حدود ۱۷۰دستگاه اتوبوس شهری داریم که برای بخشی که دارای عمر بالا و فرسوده و فاقد ارزش بود، اقدامی در جهت نصب کولر در آنها صورت ندادیم.

ولی در صددیم ظرف ۳۰ روز آینده از طریق تسهیلات دولتی و به وسیله بند د تبصره ۵ قانون بودجه برای طرح های مشارکتیِ بهسازی سامانه حمل و نقل شهری که طرح آن در استانداری تصویب و تایید شد، از طریق ارائه اوراق مشارکت، ۵۰ میلیارد تومان برای تهیه ۲۰ دستگاه میدل باس جهت فعال سازی در کنار اتوبوس های شهری تأمین اعتبار کنیم تا در کنار۴۰ دستگاه اتوبوس بهسازی شده فعال شوند. تا ۶ ماه دیگر یک اتفاق خوب در بهسازی اتوبوسهای شهری کاشان رخ می دهد که از اواخر دهه ۷۰ تاکنون در شهر ما بی سابقه است.

*خوشحالم اعلام کنم که از آغاز دهه فجر امسال و به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب، شاهد آغاز افتتاح های ۴۲ طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر ۴۲ میلیارد تومان خواهیم بود. برخی از این طرح ها عبارتند از : ساختمان شهرداری منطقه سه، بوستان اهل قلم، بهسازی استخر مروارید، میدان کتاب، فاز دوم خیابان میرعماد، فرهنگسرای دانش و ..

*حاشیه نشینی و زندگی در سکونت گاههای بیرون از محدوده، یکی از معضلات کاشان است. چون ساخت و ساز این منازل در خارج از محدوده و بدون ضابطه و مجوز است،طبیعتأ ارگانها برای ارائه خدمات انشعاب با منع قانونی روبرو هستند. باید به قانون احترام گذاشت و ساخت و ساز تخلف آمیز صورت نداد. اخیرأ گزارشی از یک نقطه حاشیه ای در شهر که مردم مشکل آب شرب داشتند منتشر شد، که در وهله نخست تأثرانگیز بود ولی باید بپذیریم این نوع سکونت، تخلف و فاقد مجوز است اما در حال پیگیری این موضوع هستیم.

*موضوع پیاده راه خیابان اسلامی‌تبار دارای مصوبات شورای ترافیک است که توسط فرماندار نیز ابلاغ و بودجه سال ۹۸ شهرداری را نیز داراست. پس از شروع پروژه، چند نفر از کسبه خیابان اسلامی تبار به نحوه اجرای این پروژه که تردد خودروها از محور پس از اجرای طرح مسدود و کسب آنها دچار مشکل می شود، اعتراض کردند.این طرح رینگ سواره هم دارد اما نظر مشاور طرح پس از وصول اعتراضات این بود که همین رینگ سواره را کمی تقویت کنید و به عنوان یک مسیر با ترکیب (پیاده راه و سواره )با عرض محدود مورد استفاده خودروها نیز قرار بگیرد.

اکنون نیز که پروژه تمام شده هیچ مشکلی برای دسترسی مردم وجود ندارد. یعنی از میدان حسن آباد به راحتی می توانید به سمت میدان قاضی اسدالله و با عبور از کنار یک منظره زیبا و قشتنگِ نوساز تردد کنید.بحثی نیز برای این نقطه مطرح است که اینجا طرح جامع اجرا شود. در طرح جامع که الان ملاک است، عملأ بخشی از آرامستان منسوب به محتشمی یعنی پشت آرامگاه آیت الله غروی و مدرسه ستوده را نیز در برمی گیرد. شورای شهر هنوز تصمیم مشخصی برای این ایده نگرفته که البته در این زمینه باید با میراث فرهنگی هماهنگی انجام شود.

*یکی از پروژه های مهم شهری و ترافیکی تاریخ کاشان، طرح زیرگذر است. در برآورد تقریبیِ مالی این طرح در سال ۹۶، روی ۴۰ الی ۵۰ میلیارد تومان برآورد شد بود. در سال ۹۷ که قرارداد بسته شد، برآورد پروژه به ۱۰۰ میلیارد رسید اما مدتی پس از شروع، طرح دچار وقفه شد و زیان سنگینی هم تحمیل کرد. متاسفانه در این بین اتفاقی که بی نظیر و البته وحشتناک بود رخ داد و آن افزایش هولناک کالا و اقلام بود. وقتی قرارداد پروژه را بستیم، رقم اولیه انعقاد قرارداد ما با فولاد کویر برای خرید میلگردها کیلویی ۳ هزار تومان بود اما وقتی پروژه شروع شد با قیمت ۵ هزار تومان خریدیم و اکنون به ۱۳ هزار تومان رسیده. خب طبیعی است که بالارفتن قیمت مصالح و اقلام، هزینه های پروژه را نیز افزایش می دهد.

در این بین برخی زمزمه ها حاکی است که شهرداری هر چه درآمد دارد، به جای موارد دیگر، هزینه و خرج زیرگذر می کند که این کمال بی انصافی است. این پروژه به خوبی دارد پیش می رود اما متاسفانه چون نتوانستیم معارضین تاسیساتی به ویژه برق را در موعد مقرر جابجا کنیم، طرح با کمی کندی پیش رفت. من از همه مسئولان می خواهم که با سرعت بیشتری کمک کنند چون پروژه متعلق به شهرداری نیست و مال مردم است. اگر می توانستیم رفع معارضین را به موقع انجام دهیم من قول می دادم شما شهریور سال آینده از این پروژه با خط کشی و تابلو و علامت و .. عبور می کردید. به همین دلیل ممکن است بهره برداری طرح یکی دو ماه به تاخیر بیفتد اما پروژه خیلی خوب به پیش می رود و در تأمین منابع هم مشکلی نداریم.

*کاشان هیچ وقت در تاریخ شهرداری خود، به این حد پروژه نداشته. دوره فعلی شهرداری به جرأت می گویم در همه زمینه های زیرساختیِ فرهنگی، ورزشی، آسفالت، بهسازی معابر و رسیدگی به شهرک ها و … فوق العاده عمل کرده است. من امروز شهرداری را عینا یک معجزه و تحقق وعده الهی می دانم که گفته هر کس به من توکل کند من حافظ و همراه او خواهم بود.من لایق نیستم ولی پرسنل شهرداری همه صادقانه و متعهدانه فعال اند تا کاشان در حوزه عملیات اجرایی در بهترین وضعیت تاریخ خودش باشد.

*پارلمان محلی نهادی مقدس است که می تواند و باید بازوی موثر در مباحث مدیریت شهری باشد. اگر بنده به مدیریت مشارکتی و اهمیت شورا اعتقاد دارم، به معنی این نیست که در این مدت بدون تنش با شورا کار کردم، نه. فکر می کنم این دوره‌ی پرتنشی بین شورا و شهرداری بود و خیلی هم متاسفم که وقت ما که می توانست صرف اتفاقات بهتر شود صرف برخی حواشی شد. در عین حال شک ندارم دوستان شورا نیز از این اتفاقات خوشحال نیستند. علیرغم این هم که بعضی اوقات در شورا به من توهین و با من برخورد نامناسب شد ولی با این حال از شورا و تصمیمات خوب شان که تسهیل گر مسیر خدمت رسانی مدیریت شهری بود باید یاد کنم.

من به هیچ وجه اهل تعارف نیستم و انتظار تعریف و تمجید هم ندارم اما ضمن احترام به شورا ولی خب اتفاقاتی هم افتاد که نمی توانست و نباید بیفتد و خدا کند من آخرین شهرداری باشم که این نوع مراودات و تجربیات تلخ را داشت. برای دور بعد شورا و شهرداری نیز آرزو می کنم حتی یک لحظه هم وقت شان برای حاشیه ها و بگومگوهای بی حاصل تلف نشود، با این حال و علی رغم همه اینها نه کسی دیده و نه شنیده که من به شورا و هم به جایگاه آن و اعضا آن در قبال توهینی که به من می شد، پاسخی داده باشم برای این که شهردار و شهرداری یک جایگاه فوق العاده ای دارد که اگر کسی بداند خیلی از این اتفاقات را رقم نمی زند. حالا شاید از بد حادثه من امروز شهردار هستم ولی این جایگاه بزرگ است و سعی کنید با انتخاب درست اعضای شورا، کمک کنید به انتخاب شهرداری که لیاقت اداره این شهر را داشته باشد.

*در این مدت تمام خانه های فرهنگی که در شهر ساخته شده، تماما در نقاط جامعه هدف بازآفرینی شهری است. شاید خیلی ها این نوع طرح ها را عملیاتی کنند اما این که شما کجا نقطه گذاری می کنی مهم است مانند کوی حسین پور، راوند، فین، چهارراه میدان امیر، لتحر و .. ؛ ما در شهر ۷ خانه فرهنگ داریم و به نظر من اتفاق زیبایی که در این دوره افتاد، شهرداری برای اولین بار با دانشگاه ها تفاهم نامه نوشت و خودش را به بدنه علمی شهر نزدیک کرد.

ما خانه رضوی ها که در دوره قبل قرار بود مهمانسرا شود و بخشی از مرمت آن هم جلو رفته بود برگرداندیم به سمت تبدیل به فرهنگسرایی با نام (دانش). به نظر من این یکی از اتفاقاتی بود که می تواند مدیریت شهری را با بدنه علمی شهر مرتبط کند. در این فرهنگسرا اتاق های مختلفی وجود دارد که به عنوان اتاق فکرهای محیط زیست،حمل و نقل، اقتصاد شهری، مبانی جامعه شناسی و .. قرار است پاتوق دانشجویان شود و انواع پژوهش ها در راه تدوین نقشه توسعه آتی کاشان در آن پیگیری شود.

*یکی از نقاط اوج و عطف ارتقای زیرساختهای فرهنگی شهر به ویژه در نقاط کم برخوردار، پردیس فرهنگی است که در مرز کوی مفتح و خیابان کارگر احداث می‌شود. ما در شهرداری با کارخانه ریسندگی توافق کردیم که اینجا تخریب و قطعه بندی شود و و شهرداری هم قطعه ای بگیرد. بعد از مدتی ایده ما این شد که یکی از سوله های ارزشمندِ بتونی این مجموعه ی خوب که باید خراب می شد، را به جای زمین در اختیار گرفتیم. این سوله ۵۳۰۰ متر زیربنا دارد و بزرگترین پردیس فرهنگی شهر در محروم ترین و کم برخوردارترین نقطه ای که از جهت کالبدی ضعف دارد ساخته خواهد شد.احداث این پردیش فرهنگی حدود ۲۰ میلیارد تومان هزینه دارد که قرارداد فاز یک آن فقط ۱۲ میلیارد است و به سرعت هم دارد پیش می رود و تا شهریور فاز یک را افتتاح می کنیم.

*یکی از برجستگی های حوزه فرهنگی از جهت نرم افزار، استفاده از ظرفیتهای معتمدین محلات،هنرمندان، اساتید دانشگاه، اهل علم و ورزشکاران است. در این سه سال با تشکیل مجالس مشورتی محلات، نقش معتمدین بسیار پررنگ شد. معتمدین محلات بسیار در شهر تاثیرگذارند و به ما بسیار کمک کردند.

*اتفاقی که امسال برای آزادسازی ها در شهر رخ داد، حیرت انگیز است. در مجموع ۳۶۹ پلاک معادل ۹۶ هزار ۸۱۰ متر مربع به ارزش ۱۶۲ میلیارد تومان فقط گره ترافیکی در شهر باز شده که ۴۰ سال کسی قادر نبود باز کند. این کمک معتمدین بوده که اکنون در هر جای شهر عبور کنید هر روز یک گره ترافیکی باز شده است. رخدادی بی سابقه در تاریخ شهر کاشان و در بدترین شرایط اقتصادی و گران ترین زمانی که زمین از قیمت بالا برخوردار شده و نکته مهم این که از همه آن ۳۶۹ نفر، یک نفر نیست که اگر من از سِمت شهردار کنار رفتم، فردا مدعی شود با من توافق کردند و حق من را ندادند.

*برای پارکینگی با ظرفیت ۳۰۰ خودرو تنها امکان، همین زمین خیابان باب الحوائج بود.طرحی که با نام پارکینگ چارسو مورد حمایت شورای محترم مقرر و تصویب شد و مصوب شورای ترافیک هم هست. ما در این طرح ۳۷۵ متر زمین داریم که قرار شد زیر خیابان هم تخلیه گردد تا بتوان در دو طبقه، ۸۰۰۰ متر پارکینگ در زیر احداث و با توجه به تغییری که در فرم خیابان داده خواهد شد، اینجا در اصل به (مرکز محله) نیز تبدیل شود.

مرکز محله ای که در آن ورودی شاخص برای بازار تعریف شده که اگر قصد دارید وارد بازار شوید، از مرکز محله ای که با الگوهای بافت قدیم کاشان و عناصری که در بازار قدیم بوده عبور کنید. ما در شورا تصمیم گرفتیم تا احداث این پروژه در راستای جلب سرمایه های بخش خصوصی عملیاتی شود و طرح (سرمایه گذاری) باشد.این پروژه در سامانه پروژه‌های سرمایه گذاری استانداری نیز بارگذاری شد. نکته اینجاست که شهرداری بر اساس ضوابط و مقررات امروز خودش و صد درصد قانونی می تواند در این زمین صددرصد سطح اشغال داشته باشد آن هم در دو طبقه ساختمان بدون مراجعه به هیچ فردی اما ما دنبال این موضوع نبودیم.

۲۰ مرداد ۹۸ کلیات طرح توسط میراث استان با امضای مدیرکل تایید شد که در آن به نام و کاربری پروژه و عنوان سرمایه گذار نیز اشاره شده. نقشه های معماری نیز در سه حالت و با سه گزینه توسط مشاور تهیه و به شورای فنی استان داده شد و از بین سه مورد، گزینه دو به تایید میراث استان رسید که البته نیازمند اصلاحاتی بود.

۱۵/ ۷/ ۹۸ اصلاحات خواسته شده روی گزینه دو اعمال و با نامه به استان ارسال شد و در آخرین مرحله ۲۳ مهر ۹۸ نقشه های معماری با کاربری مدنظر میراث با نام چارسو به تایید رسید. سال ۹۶ برآورد این پروژه روی ۲۲ یا ۲۳ میلیارد بود. به محض شروع پروژه، خانه تاریخی مقدم در جنب پروژه به فرد دیگری فروخته شد و این آغاز تنش ها و ادعاهای مالک جدید بود که بخشی از خانه من تصرف شده و .. ؛ حدود و ثغور خانه مقدم بر اساس نقشه های سال ۸۶ که توسط سازمان میراث فرهنگی کل کشور ثبت شده، دقیق مشخص است.

پروژه چارسو اما چند بار به دلیل شکایت مالک خانه مقدم تعطیل و دچار وقفه شد اما مشخص گردید که هیچ گونه دخل و تصرفی در خانه مقدم توسط پیمانکار نشده و پرونده شکایت از کیفری عدوانی به دادگستری رفت و روال حقوقی اش پیگیری شد. هر چند بر اساس رای کارشناس، مقاوم سازی ضلع شرقی خانه مقدم الزامی شد اما خوشبختانه قبل از صدور رای، با صورت جلسه ۲/۸ / ۹۸ در کارگاه پروژه و با نظر اداره میراث توسط استاد حلی این قسمت که نه قاجاری بلکه مربوط به دوره پهلوی است، مقاوم سازی شد. در این بین عجیب است که دو سال این همه هیاهو شد اما تاکنون قسمت قاجاری همان خانه ثبتی که در معرض آسیب هم هست، بازسازی و ترمیم نشده! اما پشت بام قسمت پهلوی خانه با نظارت استاد حلی مرمت شد.

*این همه بلوا در مورد دو پروژه راهب و چارسو نمیدانم برای چیست. این دو پروژه اتفاق خوبی برای شهر است ولی من چون صریح هستم می گویم؛ ببینید من در مورد چارسو دو جریان را می بینم که دست به دست هم داده اند تا مولود نامبارکی را رقم بزنند. یکی به دنبال منفعت شخصی ست و اگر همه میراث فرهنگی کاشان هم از بین برود اصلا برایش مهم نیست چون منافعش را دنبال می کند و جریان دیگر که به دنبال سیاه نمایی و تخریب شهرداری است و اکنون دیگر این قدر برای همه روشن است که نیازی به توضیح بیشتر برایش نیست.

این جریان، من اگر هر اقدام و فعالیتی در این شهر صورت دهم، حتمن باید در آن یک ان قلت و ایراد بگذارد. من ادعا نمی کنم کارم بدون اشکال است،بی عیب مطلق ذات احدیت است و همه نقص داریم و ولی این که ما هر حرفی بزنیم و هر طرحی را پیش ببریم حتمن باید دستمایه عده ای شناخته شده قرار گیرد که البته از تعداد یک دست هم بیشتر نیستند و شما هم آنها را بهتر می شناسید. این افراد اگر من شهر را از خشت طلا بسازم ایراد می گیرند،از قرآن حرف بزنم ایراد می گیرند، کاری نکنم ایراد می‌گیرند،کار کنم ایراد می گیرند.این عده فقط به دنبال سیاه نمایی هستند و انتهای آن دنبال آنند که بگویند در این دوره اتفاقی نیفتاده و اگر رخ داده مردم مطلع نشوند.

*در موضوع مجتمع راهب، حذف ۱۳۰ متر ساختمان از طرح مالک کار بزرگی بود و عده ای برای این که این اتفاق خوب را مردم نفهمند و کام مردم شیرین نشود، موضوع را به سمتی دیگر بردند.شهرداری در دوره کنونی ثابت کرده در حوزه کالبدی و معنوی به میراث ارزشمند شهر احترام می گذارد و هزینه می کند. سالها پیش در اوایل دهه ۷۰، با عنایت و همت مردانی چون مهندس محلوجی و کمک های دولتی، بخشی از میراث شهر احیا و اتفاقاتی بی نظیر رخ داد اما از آن دوره هیچ وقت نبود که شهرداری از منابع درآمد خودش و بدون حمایتی دیگر، برای بازآفرینی و توجه به بافت تاریخی هزینه کرده باشد.

لینک کوتاه : https://kashanonline.com/?p=3084

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.