تاریخ : سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ 13 ذو القعدة 1442 Tuesday, 22 June , 2021
0
به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

ملاحظات و چالش های اشتغال در جایگاه روابط عمومی آتش نشانی

  • کد خبر : 3532
  • 28 اردیبهشت 1400 - 3:04
ملاحظات و چالش های اشتغال در جایگاه روابط عمومی  آتش نشانی

روح الله فدایی*

کاشان آنلاین : حرفه روابط عمومی از مشاغل سخت و زیان آوری است که در مقایسه با دیگر کشورهای پیشرفته دنیا، متاسفانه در ایران به اندازه کافی به فراهم آوردن امکانات و شرایط اقتصادی و روحی مساعد برای آنان توجه ویژه ای نشده و این در حالی است که در کشورهای توسعه یافته حرفه روابط عمومی در زمره مشاغل با ریسک خطر بالا محسوب می شود.

جایگاه شغلی روابط عمومی توأم با استرس های طاقت فرسا و بعضاً مضر برای سلامت جسم و روح افرادی است که به این شغل بویژه در آتش نشانی اشتغال دارند و طبق تحقیقات انجام شده، این حرفه در رتبه ۴ فهرست مشاغل تنش زا و سخت و زیان آور قرار گرفته است. آنچه اشتغال در روابط عمومی آتش نشانی را در مقایسه با کارکرد همکاران خود در بخش های دیگر، قابل تأمل تر و حساس تر می نماید، شرایطی است که در ذیل بدانها اشاره می شود ؛

 

آماده باش در ۲۴ ساعت شبانه روز

استرس رانندگی و ترافیک

 

پس از اعلام حریق و حادثه، روابط عمومی های آتش نشانی به منظور مستندسازی و ثبت نحوه عملیات باید در هنگامه خیابانهای پرترافیک شهر با شتاب و به موقع همپای پرسنل امدادی در محل حادثه حضور یابد.

 

استرس پاسخ‌گویی به بی سیم
حوادث

 

در اثر هر حادثه ای، بدن شروع به ترشح هورمون هایی برای آمادگی در مقابل استرس ناشی از آن حادثه می نماید. این هورمون ها (آدرنالین و کورتیزول) می توانند بخش های مختلف بدن را دچار تخریب یا آسیب نمایند که این مشکلات بر روابط عمومی ها نیز تأثیرگذار است.

 

دود و گاز های سمی

تحقیقات نشان می دهد که اکثر آتش نشانان و روابط عمومی ها با توجه به میزان جذب و مدت زمان قرار گیری در معرض گازهای سمی، دچار عوارض متعددی از قبیل اختلالات تنفسی، گوارشی، ضایعات عصبی، خونی، قلبی، بیماری های پوستی، نرمی استخوان و اختلالات روانی می شوند.

حرارت در محل حریق
صدمات فیزیکی در حین انجام وظیفه

احتمال اینکه روابط عمومی های آتش نشانی در هر مأموریتی دچار صدمات فیزیکی که منجر به مرگ، قطع نخاع، شکستگی دست و پا یا شکستگی کمر در آنها شود، وجود دارد.

 

رویت و تصویربرداری از صحنه های دلخراش و تالم آور

حوادث حریق و نجات معمولاً مصدومین و کشته هایی را به همراه خواهد داشت. روابط عمومی های آتش نشانی نیز همانند آتش نشانان بطور مستقیم با این تصاویر در ارتباطتند و باید از صحنه عملیات تصویر تهیه کنند که این موضوع در ذهن آنان نیز ثبت می شود.رویت صحنه های دلخراش مصدومین و کشته شدگان و نظاره‌گر بودن احساسات و عواطف خانواده های آنان،می تواند در آتش نشانان ایجاد استرس نماید و حتی تا چند روز پس از حادثه نیز آن صحنه دلخراش در افکار آنان تکرار شود و از نظر روحی و روانی تحت تأثیر قرار گیرند.

ایجاد تنش و درگیری هنگام تصویربرداری

به وجود آمدن تنش در هنگام تصویربرداری از حریق وحادثه به دلیل مخالفت حادثه دیده نسبت به تهیه عکس و فیلم از حریم شخصی آنها که گاه منجر به فحاشی و حتی درگیری فیزیکی با فیلم‌بردار و عکاس روابط عمومی می گردد.

مرور روزانه تصاویر دلخراش

مرور مستندات تهیه شده جهت میکس و انتخاب تصاویر برای ارسال به رسانه های گروهی (مطبوعاتی و صدا و سیما) که خود موجب تشدید ناراحتی روحی می گردد.

 

پرتوهای یونساز

با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از مواد رادیواکتیو در آزمایشات پزشکی، آزمایشات هسته ای، بمب های شیمیایی، تجهیزات الکترونیکی خودکار، فرایندهای شیمیایی و نیروگاه های مولد برق افزایش یافته است. بنابراین حریق های بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، رادیولوژی ها، کلینیک ها، مراکز صنعتی و الکترونیکی که به نوعی از مواد رادیواکتیو استفاده می کنند، برای روابط عمومی های آتش نشانی بسیار خطرناک می باشد.

 

استرس و دلهره انجام بهینه عملیات

استرس های وارده بر روابط عمومی های آتش نشانی از لحظه اعلام حریق تا رسیدن به صحنه حادثه می تواند به تولید هورمون هایی بینجامد که مکانیزم بدن آنان را از حالت طبیعی خارج نموده و آنان را عصبی و خشن نماید.

حفظ جان خود و افراد همکار

حفظ جان خود و دیگران در حوادث اطفاء و امداد و نجات یکی از واجبات است که بر عهده هر آتش نشان می باشد و روابط عمومی های آتش نشانی نیز هیچ‌گاه از این قاعده مستثنا نیستند.

عوارض ناشی از وقوع انفجار در صحنه حادثه

 

همانطور که در آتش نشانی این احتمال وجود دارد که اولین اشتباه هر آتش نشان، آخرین اشتباه او باشد و منجر به کشته شدن وی و دیگر همکاران او گردد. در ثبت و مستندسازی صحنه های عملیاتی هر لحظه احتمال انفجار وجود دارد و روابط عمومی های آتش نشانی ممکن است در این انفجار جان خود را از دست داده یا دچار جراحاتی سنگین شوند. نمونه بارز آن را می توان در طی سال های اخیر و در روابط عمومی های کشور بررسی و ملاحظه نمود. این گونه حوادث تأسف بار باعث به وجود آمدن استرس کاری در روابط عمومی های آتش نشانی برای مدت مدیدی می گردد.

 

حمل و نقل تجهیزات تصویربرداری

انتقال تجهیزات تصویربرداری و یا حمل آنها توسط افراد می تواند باعث بروز مشکلات فیزیکی برای روابط عمومی های آتش نشانی گردد. آسیب های وارده بر ستون فقرات به خصوص مهره های ۳ و ۴ آنان در اثر حمل و استفاده مداوم و بی وقفه از دوربین های تصویربرداری در شرایط سخت کاری  و یا پریدن از ارتفاع، عوارض ناگواری مانند دیسک کمر، فتق، کمر درد، پا درد و شکستگی لگن خاصره برای روابط عمومی های آتش نشانی ایجاد می نماید.

انعکاس اخبار در ۲۴ ساعت شبانه روز و ثبت  بازتاب آنها

اخیراً بعضی از مشاغل مطبوعاتی که در روابط عمومی ها نیز کاربرد دارند، جزء مشاغل سخت و زیان آور مصوب شده اند که از جمله آنها می توان به عکاسی خبری، خبرنگاری و … اشاره کرد. این مهم در آتش نشانی ها به حدی مهم و ضروری است که موضوع انعکاس وقایع حریق و حادثه در تمام ساعات شبانه روز فعال و در حال اطلاع رسانی و انعکاس می باشد.

تحقیق و بررسی در میان تمامی رسانه های نوشتاری، دیداری و شنیداری موافق و مخالف از دیگر کارهایی است که روابط عمومی ها باید به صورت ۲۴ ساعته آنها را رصد کنند تا در صورت لزوم و داشتن سؤال، پاسخ یا در برخی موارد جوابیه تنظیم کنند. اطلاع رسانی به خبرنگاران چه از طریق ایمیل، پیامک یا روش های دیگر و کسب رضایت خبرنگاران به خودی خود مشکل و یک هنر است.

ضرورت تجهیز روزانه به اطلاعات سازمانی

منابع اطلاعاتی مورد نیاز در روابط عمومی ها همواره در حال تغییر است. روابط عمومی ها باید همیشه به لحاظ ماهیت کاری خود دارای اطلاعات کافی بوده و از تمامی آمار و اطلاعات مربوط به خدمات یا چگونگی ارائه خدمات جدید باخبر باشند تا در مصاحبه ها یا در مواجهه با خبرنگاران اطلاع رسانی دقیق و صحیحی داشته باشند.

ابن الوقت بودن روابط عمومی ها

مدیریت زمان از استرس بالایی برخوردار است. برخی از امور در روابط عمومی لازم الاجراست که ابن الوقت هستند و به محض اطلاع باید بصورت ضرب الاجل آن را به انجام رساند. همان طور که در هنگام برگزاری مراسم(همایش، جشن، افتتاحیه، نمایشگاه و …) این روابط عمومی است که باید تمام وقت چه قبل از برگزاری چه حین برگزاری و چه بعد از برگزاری خود را درگیر امور جاری در مراسم نماید و به عنوان مدیر مراسم به نحو احسن انجام وظیفه نماید.

*مدیر روابط عمومی آتش نشانی کاشان

لینک کوتاه : https://kashanonline.com/?p=3532

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.